САУНД-РЕЗИДЕНЦІЯ
V:UNCASE / Вимірювач: розпаковка — перша саунд-резиденція, що проходила на легендарному заводі «Електровимірювач», де виготовляли електронні музичні інструменти. Вона об'єднала саунд-артистів та артисток, музикантів і музиканток, (медіа-) художників і художниць і тих, хто працює зі звуком та електронікою. У стінах заводу учасники працювали з його технічним та аудіовізуальним контекстом. Резиденція була покликана зрозуміти зв'язки між минулою прогресивною технологічною «творчістю в електромузиці» і сучасними експериментами зі створення звуку та інструментів.


Резидент(к)и працювали у двох напрямках: 1) дослідження і створення генераторів звуку, звукових ефектів та інсталяцій та 2) дослідження заводу як джерела звуку — напрямок саундскейпів. У відкриті дні 8 та 9 серпня учасники V:UNCASE презентували свої роботи у вигляді аудіальних та аудіовізуальних інсталяцій, перфомансів та музичних виступів. Куратори проєкту — Інститут звуку.
САУНД РЕЗИДЕНЦІЯ
АРХІВ НАПРАЦЮВАНЬ РЕЗИДЕНТІВ
ЗВУКОВА МЕДИТАЦІЯ В ЕЛЕКТРОАКУСТИЧНОМУ МОРІ
Анна Хвиль, Євген Орлов
Звукова скульптура, виконана разом із працівником заводу зі знайдених обрізків металевих труб, доповнюється перфомансом, де звучання продовжується і розвивається електронним «відлунням».
X3
Z99
Звук повертається на батьківщину, в кімнатах грається трансплантація вигнаних машин плюс окупація ритміки наших днів, які, переміщуючись, складаються в пісню.
ОПЕРА ПО ВКРАДЕНИХ ДЕЛЬФІНАХ
Олена Васик
Тизер для опери. Для електробаяна, радіохвиль, заліза та голосу. Виконується резидентами.
КОМАШИНИЙ ЕХОТАКСИС
Ruїns collective
Інсталяція залучає світлові та звукові стимули, спрямовані на популяцію комах, що перебувають на території заводу «Електровимірювач».
Андрій Сидоркін
Live jam баритон-саксофона та металооброблювальних станків. Перформанс виконувався на працюючому виробництві із залученням операторів станків до створення ритмічної партії.
ІЗОЛЯЦІЯ ЗВУКУ
Heskbo
Робота про відсутність та забування. Звук, що створює драм-машина, ізольований від сприйняття скляним кубом.
TRIO NAME
Олександр Єльцин,
Томаш Гажлінскі,
Антон Дегтярьов
Серія джемів учасників упродовж резиденції як формат музичного діалогу. Задокументовано на аудіокасетах із житомирської барахолки.
СИРЕНА-М
Яна Шлябанська, Ereh Saw
Інтерактивна звукова інсталяція «СИРЕНА_М» - це інтерпретація мікросхеми, виготовленої на заводі «Електровимірювач».
BEATS & GOSPELS
Андрій Газін, Маріша Вольних
Проєкт про пошук порозуміння через співтворення музики. Він почався з простого джему, або радше навіть тесту спаяного під час резиденції мікрофона.
БЛУКАЮЧИЙ ЄЛЬЦИН
Олександр Єльцин
Музичні експерименти Олександра Єльцина у різних локаціях заводу. Site-specific виступи з використанням знайдених об'єктів.
ТЕХНОПАРК
Назарій Заноз
Технопарк - це відеоісторія про симбіоз та єднання тих, кого вважають одвічними ворогами, що прагнуть знищити один одного.
ПОКИ МАШИНА ПРАЦЮЄ - Я ВІДПОЧИВАЮ
Марана
Аудіоколаж: фрагменти випадкових текстів журналу «Новый мир» (1989 р.), знайденого в лабораторії Електровимірювача, та саундскейпів заводу, поєднаних у музичний твір.
ЗАВОД ІДЕЙ
Lenoczka
Цифровий аудіовізуальний перфоманс, розроблений на основі артефактів, знайдених на території обох філій Електровимірювача.
ПРИЙОМИ ЗВОРОТНОГО ЧАСУ
Marisha
Візуальне повернення в часи, коли житомирський завод «Електровимірювач» випускав також електронні музичні інструменти. У відеороботі використана техніка зворотного відтворення кадрів з документального фільму, відзнятого студією «Укртелефільм» у 1983 році (режисер — В. П. Вітер).
ВІДТОЧЕНА ДЕТАЛЬ,
ВІДТОЧЕНИЙ ЗВУК
Marisha
Симбіоз ідеально відточеної деталі
з ідеально відточеним звуком. Чи можна припустити, що машинний верстат виступає в ролі музичного інструмента?
МАШИНА ЛЮДИНИ
Heskbo
Робота про зв'язок людини з величезними машинами, її фантазію і внутрішній ритм. У контексті відео працівник заводу підлаштовує ритм станка для суб'єктивно кращого звучання.
АЛЮМІНІЄВИЙ ДЖЕМ
АРХІВ НАПРАЦЮВАНЬ РЕЗИДЕНТІВ
ПАРТНЕРИ