БАЗУЮЧИСЬ НА ЗАВОДІ "📍ЕЛЕКТРОВИМІРЮВАЧ", ШКОЛА СФОКУСОВАНА НА

ВИВЧЕННІ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВА
БАЗУЮЧИСЬ НА ЗАВОДІ "ЕЛЕКТРОВИМІРЮВАЧ", ШКОЛА СФОКУСОВАНА НА

ВИВЧЕННІ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВА
― СКЛАДОВІ ПРОГРАМИ
ЕТИКА ЯК СУПРОВІД ДИЗАЙНУ
Курс пропонує поглянути на етичну складову предметного дизайну як супровід усього процесу розробки та впровадження технологій. Під час курсу учасники ознайомляться з тим, як технології адаптуються до мінливого світу та як людські цінності змінюються під впливом технологій.

Курс складатиметься з трьох лекцій із практичними завданнями:

Лекція 1. Етика технологій
Лекція 2. Ціннісно орієнтований дизайн
Лекція 3. Політичний розріз технологій

Учасники опанують інструменти аналізу, які допоможуть побачити етичну складову в найбуденніших речах, а також навички рефлексії, завдяки яким можна задати об'єкту новий напрямок розвитку.

Тьюторка: Оля Кудіна, TU Delft, Нідерланди
Формат: Курс лекцій та практикумів / онлайн + офлайн на заводі

ALL INCLUSIVE
Об'єднавши досвід європейської освіти та роботи в студії, Оля та Марк розкажуть про методи міждисциплінарного мислення і мейкерства на прикладі власних проєктів + проєктів сучасних дизайнерів.

Учасники ознайомляться з міждисциплінарною методикою мислення та мейкерства, яку розробила студія Otog для створення інноваційних проєктів, що змінюють світ та для ефективного розвитку дизайнера в сучасній креативній індустрії. Методи — поєднувати діджитал-софт із прикладними техніками, створювати концепції, критично і спекулятивно аналізувати контекст, планувати стратегію.

Тьютори: Оля + Марк Отог, Otog Studio, Київ
Формат: Лекція і воркшоп / онлайн

НОВІ ТА СТАРІ ТЕХНОЛОГІЇ
ПРИ СТВОРЕННІ ПРОДУКТУ
Поєднання різних інструментів та технологій (включаючи доступні на заводі) у роботі над своїм продуктом:

- скетч + апсайклінг
- матеріалознавство + ресайклінг
- бібліотеки та утиліти + 3D-друк
- прототипування і методи формотворення + лазер
- світло, звук, рух + паяння та електроніка
- каркас і оболонка + плотер і термоперенос
- робота з обладнанням та технологіями заводу «Електровимірювач»

Серед основних матеріалів, з якими учасники зможуть попрацювати в рамках практичного блоку — дерево, метал, картон, тканина, пластик.

Тьютори: Олександр Манукьянс, Роман Сах, Костянтин Кучабський, OstrivLab, Київ
Формат: Воркшопи / офлайн на заводі

ВИСТАВКА
БІЗНЕС-МОДЕЛЬ >
«УПАКОВКА» ПРОДУКТУ
Вивчення шляху продукту від майстерні до споживача. Учасники дізнаються, як «упакувати» свій продукт та вивести його на ринок.


У рамках блоку розглянемо і закріпимо на практиці такі теми:

* бізнес-моделювання;
* фінансове моделювання: прорахунок свого проєкту;
* комунікація: комунікаційна стратегія, лендинг продукту.
* По завершенню навчання учасники представлять свої продукти на відкритій виставці на Вимірювачі.

Тьютори: Дмитро Бірюков, Євген Жебко, Павло Бестужев
Формат: Лекції та воркшопи, виставка / онлайн та офлайн на заводі

― ДЛЯ КОГО
мейкер(к)и
дизайнер(к)и
інженер(к)и
візіонер(к)и
Ви вже мали досвід створення предметів? Хочете вдосконалити свою розробку або стартувати з новою? Вважаєте, що сенси, закладені у продукті, не менш важливі за його форму?
― ПРАЦЮЄТЕ НА ПЕРЕТИНІ ДИСЦИПЛІН?
Цей курс для вас, якщо ви хочете розробити прототип чи запустити серійне виробництво.
― ТЬЮТОР(К)И
otog studio
ОЛЯ + МАРК ОТОГ — ДИЗАЙН-ПОДРУЖЖЯ З ІДЕЯМИ ТА ЕСТЕТИКОЮ МАЙБУТНЬОГО

Після навчання та особистих проєктів повернулисья з Європи в Україну для того, щоб розвивати тут практику сучасного міждисциплінарного дизайну. Працювали з Monatik Corporation, Danshan, Vogue, Ukho, Closer, Support by Poustovit, G.Bar, etc. Проводили воркшопи в Projector та Sochnik School, отримали нагороду Elle Style Awards в номінації 'Fashion collaboration'.
ОЛЯ КУДІНА
ДОСЛІДНИЦЯ В СФЕРІ ЕТИКИ ТЕХНОЛОГІЙ

Старша викладачка етики та філософії технологій в Технічному Університеті Делфту в Нідерландах. Досліджує етику технологій з фокусом на взаємодію між людськими цінностями та технологіями. Пов'язує етику, дизайн та управління, навчаючи системному мисленню для технологічних розробок і застосунків. Має ступінь доктора наук з філософії технологій, який отримала в Університеті Твенте в Нідерландах. Консультує компанії та стартапи з питань етики технологій.
Олександр Манукьянс
АРХІТЕКТОР ТА ПРОМИСЛОВИЙ ДИЗАЙНЕР

Викладач прототипування та цифрового виробництва у Харківській школі архітектури та в Projector. Працює в різноманітних сферах: промисловий дизайн, виставковий дизайн, меблеве виробництво, архітектура, дизайн інтер'єру, графіка. Учасник FabLab-руху в Україні й світі, працював у майстернях-фаблабах в Києві — IzoLab (Ізоляція), Fabricator (UNIT.city), є діючим резидентом OstrivLab на платформі Острів.
Павло Бестужев
ДИЗАЙНЕР МАРКЕТИНГОВИХ ТА ВІЗУАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ, ІЛЮСТРАТОР

Створює візуальні проєкти для різних видів споживчих товарів та послуг, стартапів та культурних проєктів. Один з експертів Школи соціального підприємництва SeLab, має в портфоліо нагороду Effie Awards Ukraine. Працював із SeLab, ЦеГлинаАрт, NAMU, Музеєм народного декоративного мистецтва, Sensorama lab, Еколавкою, WWF, KRUPA conference, Disney, NORGE, HOCHLAND, SONY, Київстар, OKKO.
Євген Жебко

СТАРТАП-ПІДПРИЄМЕЦЬ, ЗАСНОВНИК MAMMOTH BIKE І OOSHEARS

Директор з технологій в україно-американському стартапі OoshEars Inc, який націлений на створення і виведення на ринок слухових апаратів нового покоління. Засновник стартапу Pipeliner.Online — платформи для фінансового моделювання, тестування бізнес-гіпотез та навчання. Випускник стартап-інкубатора Y Combinator (Каліфорнія, США). Має 10-річний досвід управління проєктами та продуктами в різних сферах бізнесу. Консультує платформу для мейкерів та інженерів Yak.Today з питань побудови бізнесу. Гітарист та композитор гурту Pur:Pur
FORMOGRAFIA DESIGN STUDIO
АРХІТЕКТУРНА ТА ДИЗАЙН-СТУДІЯ

Студія Formografia фокусується на раціональному використанні матеріалів та наявних ресурсів, на роботі з багатошаровим контекстом. Проєкти різняться від довгострокових стратегій розвитку територій до тимчасових конструкцій для культурних подій і фестивалів. Кураторами студії Formografia є Роман Сах та Костянтин Кучабський, які також у 2014 році заснували науково-мистецьку платформу Острів, осередок неформальної культури та креативних практик, що діє на базі Київського національного університету будівництва та архітектури в Києві.
АЛІНА ОЧЕРЕТЯНА
CEO KACHO GROUP

Виконавча й операційна директорка Kacho Group, який включає бренди взуття Kachorovska, Melly, бренд одягу K.everywear та мережу кав'ярень 1957 coffee bar. Компанія пройшла шлях від невеликого родинного ательє до серійного високотехнологічного виробництва, де працює більше 100 людей. Сфера діяльності Kacho Group охоплює такі сегменти ринку як мода, взуття, аксесуари, біжутерія, вироби зі шкіри, мережа роздрібної торгівлі, оптове виробництво, ресторанний бізнес.
ДАША ЦАПЕНКО
СОЦІАЛЬНИЙ ДИЗАЙНЕР, ДОСЛІДНИЦЯ В СФЕРІ БІОДИЗАЙНУ

Поєднує засоби перформансу, моди, архітектури та мікробіології, щоб розкрити соціальні та просторові взаємозв'язки між людиною та її навколишнім середовищем. Розмірковує про майбутнє у різних форматах: особисті художні проєкти, дослідження, кураторство та освіта. У 2020 році отримала «Bio Art and Design Award». Нині працює в Утрехтському університету, досліджує вирощений текстиль, а також викладає дизайн в Університеті мистецтв ArtEZ.


РОМАН ГРОМОВ
ЗАСНОВНИК КИЇВСЬКОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ВІЗУАЛЬНОГО ІНЖИНІРИНГУ SYNESTETICA.

Фізик за освітою. Учасник команди Платформа Острів, фаблабу Ostrivlab. Основні інструменти — електроніка, математика та код.
ДМИТРО БІРЮКОВ
КЕРІВНИК АГЕНЦІЇ З РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ TRICKY TRIBE.

Засновник лабораторії hi-tech-проєктів KHackerSpace та лабораторії прототипування aDDDlab. Організатор виставки українських hi-tech-продуктів «Місто Майбутнього» в рамках iForum.
ОЛЕНА ШАПАРЕНКО
ДОСЛІДНИЦЯ В СФЕРІ ТЕОРІЇ ТА МЕТОДОЛОГІЇ ДИЗАЙНУ, ПРОМИСЛОВА ДИЗАЙНЕРКА

Досліджує теорію дизайну і методологію формоутворення об'єктів промислового дизайну в соціокультурному контексті. Вивчає взаємозв'язки між технологіями, формою об'єктів дизайну та людиною. Промисловий дизайнер-практик. Старша викладачка Київського національного університету будівництва і архітектури.
АЛЕКС НЕСКІН
СПІВЗАСНОВНИК ТА ТЕХНІЧНИЙ ДИРЕКТОР КОМПАНІЇ PETCUBE

Українська компанія Petcube випускає найпопулярніше на ринку хард- та софтварне забезпечення для домашніх тварин та їхніх власників. 9 років тому Алекс винайшов першу камеру з лазером, щоб розважати свого собаку Рокі. Разом із партнерами Ярославом Ажнюком, Андрієм Кленом та командою вони створили всесвітньо відомий бренд, який виграв 4 нагороди Red Dot, і зробили щасливими тисячі домашніх улюбленців та їхніх власників.
ТРИВАЛІСТЬ ПРОГРАМИ
3 ТИЖНІ
14 червня — 4 липня
Три онлайн-лекції на тиждень
(по 1,5 години)
ЛЕКЦІЙНИЙ БЛОК
2 ТИЖНІ
5 — 19 липня
*Офлайн-інтенсив у майстернях
(на заводі «Електровимірювач»)
ПРАКТИЧНИЙ БЛОК
1 ТИЖДЕНЬ
20 — 25 липня
Підготовка та презентація робіт
(на відкритій виставці)
ВИСТАВКА РОБІТ
* Якщо у вас немає актуального проєкту/продукту, під час навчання ви зможете обрати завдання, запропоноване заводом та партнерами програми.
3 ТИЖНІ
14 червня — 4 липня
2021
3 ТИЖНІ
14 червня — 4 липня
2021
Лекційний блок
Три онлайн-лекції на тиждень
(по 1,5 години)
2 ТИЖНІ
5 — 19 липня
2021
2 ТИЖНІ
5 — 19 липня
2021
Практичний блок
*Офлайн-інтенсив у майстернях
(на заводі «Електровимірювач»)
1 ТИЖДЕНЬ
20 — 25 липня
2021
1 ТИЖДЕНЬ
20 — 25 липня
2021
Виставка робіт
Підготовка та презентація робіт
(на відкритій виставці)
Кiлькiсть мiсць для учасників школи: 15
Публічна програма буде доступна для всіх безкоштовно
НАБІР ЗАВЕРШЕНО
Покриває розхідні матеріали для воркшопів та спільні обіди під час практичних занять
Організаційний внесок: 2000 грн
Навчальна програма розроблена та реалізується у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку», а також за підтримки ПрАТ «Електровимірювач»

Заявка на участь
Залиште вашу заявку на участь, заповнивши коротку форму онлайн.
Цей сайт використовує файли сookie.
Відвідуючи цей сайт, Ви погоджуєтеся, що ми можемо зберігати та отримувати доступ до файлів cookie на Вашому пристрої.
Close